У Європу прийшла російська зима. Старий Світ засипало снігом і вже кілька днів на термометрах тримається мінусова температура. Європейські жителі виявилися зовсім не готовими до такої погоди. З різних країн постійно надходять тривожні повідомлення про снігові замети, скасовані рейси, пробки на дорогах і про загиблих від холоду.

Морози скували Центральну та Східну Європу. У Польщі від переохолодження вже померли два десятки людей. Температура повітря в деяких районах впала до 20 градусів морозу, розповів "Голосу Росії" керівник Загальнопольського метеосервіса Адам Сковроньскі з Кракова:

"За російськими мірками - це не найміцніший мороз. Ну а в Польщі ми не звикли до таких низьких температур. Коли мороз доходить до двадцяти градусів, виникають проблеми в опалювальній системі, на транспорті та не тільки. Крім того, в західній і південно-західній частинах Польщі випала велика кількість снігу, прикордонні переходи були закриті. Але зараз ситуація поступово нормалізується. Щоправда, снігопади у деяких районах тривають, але мороз уже не такий сильний - від нуля до мінус чотирьох градусів".

Снігова стихія також накрила Балкани. У Хорватії найсильніший за останні 57 років снігопад забрав життя чотирьох людей. Сніг йшов безперервно дві доби. Тим часом на узбережжі Адріатичного моря бушує шторм. Швидкість вітру сягає 200 кілометрів на годину.

У Боснії і Герцеговині десятки будинків залишилися без електрики. На півночі Чорногорії снігові замети практично паралізували рух транспорту. Сотні автомобілістів виявилися в "сніжному полоні" без води, їжі і палива.

Снігопад і заметілі ускладнили роботу аеропортів. У Франкфурті скасовано сотні рейсів. Через негоду в Німеччині постраждало залізничне сполучення. Багато потягу прибули із запізненням.

Сильне похолодання також спостерігається в деяких районах Чехії. "Незвично, що морози вдарили на початку грудня", - розповів "Голосу Росії" житель Праги Олександр:

"У горах було мінус 27, замерз одна людина. В низинах ж звичайна погода в районі нуля. Останні п'ять років такі масивні снігопади були на початку січня. У грудні зазвичай плюсова температура. Сильний мінус в грудні в Празі - це рідкість. В горах, звичайно, буває мінус 10-15, але не мінус 25-27 ".

На значній частині європейського континенту температура зараз на 6-8 градусів нижче кліматичної норми. Причина тому - прорив холодного арктичного повітря, який затримався над Європою. Але нічого аномального в цьому немає, каже завідувач лабораторією кліматології Інституту географії РАН Андрій Шмакін:

"Норма включає в себе не тільки середню температуру, але і характерні межі змін. Припустимо, середня температура складає 0 градусів, з варіаціями від мінус до плюс семи. Від країни до країни це коливається. Скажімо, в грудні для Польщі мінус 28 - це, звичайно, занадто. Але в цілому температури близькі до цих характерним нормам розкиду. Може трохи виходять за них. До того ж кажуть, що такого не було 50 років, тобто колись таки було. Тобто це не абсолютний рекорд, а просто рідкісна подія ".