У Парку слави Тернополя в під час акції прихильників Комуністичної партії України «Парад переможців» сталася сутичка між правоохоронцями та народними депутатами від ВО «Свобода». Представники політсили вишикувалися в ланцюг, намагаючись перешкодити проходженню колони. Співробітники спецпідрозділу «Беркут», які йшли перед колоною комуністів, прорвали «живий ланцюг» «свободівців».

Саме зіткнення почалося в той момент, коли один з народних депутатів від «Свободи» почав бити по каскам бійців спецпідрозділу. Під час інциденту депутат отримав забої на обличчі, до того ж на ньому повністю порвали сорочку. Деяких людей, які перешкоджали руху колони комуністів, правоохоронці посадили в автозаки.

Перед початком інциденту колоні, яка рухалася по алеї в Парку Слави в оточенні правоохоронців, дорогу перекрили народні депутати від ВО «Свобода» Олексій Кайда, Михайло Головко та Олег Сиротюк, передає УНІАН.

Як розповів заступник начальника обласного управління міліції з питань громадської безпеки Василь Облещук, комуністи подали заявку на проведення заходу, а отже, мають право на проведення акції в Парку Слави. Крім того він нагадав, що постановою суду скасовано рішення позачергової сесії міської влади про заборону використання в місті радянської символіки під час масових заходів.

Однак під час спілкування з Облещуком депутати наполягали, що номер скасованого судом рішення міськради не повністю відповідає номеру прийнятого сьогодні рішення міськради. «Свободівці» відзначили, що таким чином рішення є чинним.

За словами «свободівця» Кайди: «На момент скасування судом сьогоднішнього рішення міської ради воно ще не було ніде оприлюднене. З приводу того, що суд скасовував документ, якого він навіть ще не мав, я вже звернувся до прокуратури», - додав депутат.

Крім того депутати відзначили, що проводять у Парку Слави зустріч з громадянами та у разі перешкоджання їх депутатської діяльності правоохоронці понесуть кримінальну відповідальність. Після цього народні депутати, депутати міської та обласної рад повернулися до людей, які перекрили алею в Парку Слави, і стали перед ними, взявшись за руки.

Після зіткнення комуністи все ж провели свій захід біля Вічного вогню, а потім під скандування «Ганьба!» покинули Парк Слави в оточенні великої кількості правоохоронців. По дорозі невідомі кинули в них димову шашку.

Як повідомлялось, 7 травня Тернопільський окружний адмінсуд за позовом прокурора Тернополя Віталія Сидорова призупинив дію рішення міськради від 2011 року, яким у місті заборонено публічне використання радянської символіки. У позові йдеться, що даний документ суперечить вимогам Конституції та законам України і прийнятий з перевищенням наданих органу місцевого самоврядування повноважень.