Завершилося сьогоднішнє засідання Верховної Ради України. Про це оголосив перший заступник спікера Ігор Калєтнік після виступів народних депутатів, які по п'ятницях передбачені Регламентом Верховної Ради.

Наступний тиждень у парламенті буде також пленарним.

Сьогодні прем'єр-міністр України Микола Азаров та інші представники Кабінету міністрів відвідали засідання Верховної Ради для проведення традиційної Години запитань до уряду. Після закінчення зустрічі представники більшості провели членів Кабміну оплесками. Деякі представники опозиції, зокрема з фракції «Свобода», свистали, дехто навіть кричав: «Банда».

Сьогодні під час Години запитань до уряду депутати, зокрема, розглядали питання про стан справ на Вуглегірської ТЕС, де наприкінці березня сталася пожежа.

Головною причиною пожежі на Вуглегірській ТЕС у Світлодарську Донецької області стало порушення черговою зміною ТЕС правил використання системи вуглеподачі, що призвело до накопичення вугільного пилу в машинному залі станції і його подальшого загоряння. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький, виступаючи під час Години запитань до уряду в парламенті.

Міністр також заявив, що станом на 17 травня повністю завершено розчищення машинного залу та розпочато роботи з відновлення та перевірки обладнання, що залишилося після пожежі.

Нагадаємо, що постраждалим від пожежі на Вуглегірської ТЕС Кабмін виділив 450 тис. грн. допомоги.

Вуглегірська ТЕС загорілася 29 березня. Як повідомили в ДСНС, причиною пожежі стало загоряння обладнання, яке перетирало вугілля на пил, на другому блоці станції. Пізніше вогонь поширився на покрівлю будинку. Внаслідок пожежі одна людина загинула, троє постраждали: одна з них отримала опіки, двоє отруїлися чадним газом.

Комісія зі спецрозслідування з'ясувала обставини нещасного випадку, що стався на Вуглегірській ТЕС ПАТ «Центренерго», і назвала причиною аварії порушення технологічного процесу, що призвело до розгерметизації системи пилеприготування при роботі вугільного млину. Невиконання вимог інструкцій з охорони праці та посадових обов'язків стали супутніми причинами.

Після інциденту Міненергетики прийняло рішення перевірити до 14 квітня всі теплові генерації.